Yasin Suresindeki Kalp Mucizesi

Allah c.c. son peygamber Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v) elçi olarak görevlendirmiş ve en büyük mucize olan Kuran-ı kerim le biz insanlara seslenmiştir. Şüphesiz ki kuranı kerimde bir çok mucize vardır. son günlerde keşfedilen bir mucize bizleri hayret te bırakmaya devam ediyor.

Yasin suresi ve insan kalbi arasındaki ilişki çok şaşırtıcı ve heyecan verici. İnsanın biyolojik vücudundaki merkezi nasıl ki kalp ise, Kuranı kerim’in Kalbi de yasin suresi olarak bildirilmiştir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) bir hadisi şerifinde “Her şeyin bir kalbi vardır; Kur’an’ın kalbi ise Yasin Suresidir” diye bizlere bu surenin derecesini bildirmiştir.

yasin suresi ve kalp mucizesi

Kuranı kerim bildiğimiz gibi 30 cüzden oluşmuştur. Yasin suresi ise 23. cüzde yer almaktadır. arab alfabesini sağdan yazıldığı için ortadan bir çizgi çektiğimizde 23. sure ortanın sol kısmında kalıyor. yasin suresinin bulunduğu konumu insan vücudu ile karşılaştırdığımızda insan kalbi ve yasin suresi nin benzerliği bizleri şaşırtıyor. Peygamberimiz Yasin suresi Kuranı kerimin Kalbi derken, İnsan kalbininde vücudundaki yerini belirtmiş oluyor.

Bu mucize karşısında bizler tefekkür ediyoruz. O ne mükemmel bir kitap indirmiş ve bizleri doğru yola iletmiş.

Cevap Yaz