Hindistana Kan Renginde Yağan Yağmurlar

2001 yılının temmuz ayında başlayıp eylül ayına kadar arka arkaya görülen kızıl renkli yağmurlar insanları şaşkına çevirdi. Yağan yağmurun insanların elbiselerini kan rengine bürümesinin ilginç bir doğa olayı olması sebebiyle bilim adamlarını bu bölgeye çekti. Hindistan’da o güne kadar alışık olmadık olan bu yağmurların sebebi hala tam olarak anlaşılabilmiş değil. Değişik teoriler ortaya atılsada olay tam olarak aydınlatılmış değil.

Kan renginde yağmurlara sebep olarak, yakın çevredeki kırmızı yosunların gökyüzüne karışarak yağmurların kızıl rengine döndüğü zannediliyordu. Fakat asıl sebep bu değildi. Gandi üniversitesinin yaptığı araştırmalarda 315 dereceye kadar dayanabilen ve DNA sı olmayan canlaların kızıl renkli yağmurların yağmasına sebep olduğu kanısına varıldı. Bu canlılar gökyüzünde bölünebiliyorlardı. Hatta bu yağmurların yeryüzünde bilinmeyen bir salgın hastalığa sebep olabileceği ihtimali o yıllarda ülkenin gündemini epey bir meşgul etmişti.

Kan rengindeki bu yağmurlar bir çok tartışmayıda alavlenlendirdi. Bu yağmurları uzaylılara bağlayanlar olduğu gibi Tevrat da açıklanan kan renkli yağmurlarla ilgili ayet lerede bağlayanlar oldu.

Cevap Yaz